اتوماسیون مبتنی بر فضای ابری، کسب و کار شما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد

/ 26 مارس 17

اکنون به خوبی مشخص شده است که اقتصاد سرویس‌های فضای ابری، چه ارزش هنگفتی را برای کسب و کارها به همراه داشته است.

cloud systems

در حال حاضر در میان سازمان‌های مختلفی که سیستم‌های تولید خود را به سمت فضای ابری پیش می‌برند، رقابت قابل توجهی وجود دارد، که البته در این میان، چالش‌های مختلفی نیز در سر راه این سازمان‌ها وجود دارد. یکی از این چالش‌های مهم، اتوماسیون است.

فضای ابری یقیناً اقتصاد فناوری اطلاعات را تغییر خواهد داد، لیکن لزومی ندارد که تمام موارد اساسی و بنیادی را تغییر دهد. سیستم‌ها باید محدودیت‌های خود را ببینند، سخت‌افزارهایی که مشکل دارند، را جایگزین کنند و اپلیکیشن‌هایی که با اشکالاتی روبرو هستند را مجدداً راه‌اندازی نمایند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، هم‌چنین در ادامه این راهبرد، رابط‌های مختلفی که بین شرکت و ارائه‌‌دهنده خدمات ابری وجود دارد نیز، باید تنظیم و مدیریت شوند.
هم‌چنین تمام کسانی که در حال حاضر، سیستم‌های (ظاهراً) مناسبی دارند، در دوره‌ای که همه چیز تغییر کرد باید خودشان را با نیاز روز تطبیق داده و سیستم خود را تغییر دهند.

cloud Automation

 

از نظر متخصصین فضای ابری، تمام این موارد، کارهایی است که باید صورت گیرد. امروزه کسب و کار مستلزم سرعت بیش‌تر، خطای انسانی کم‌تر، توسعه و استقرار آسان برنامه‌ها و دیگر منابعی است که کسب وکارها را تا جایی که امکان دارد، به سمت اتوماسیون پیش می‌برد.

به تازگی شرکت پژوهشی آی.دی.سی گزارش داده که بازار نرم‌افزار اتوماسیون مرکز داده، در سال ۲۰۱۵، با ۱۳.۷ درصد رشد همراه بوده و انتظار می‌رود که ارزش آن در سال ۲۰۱۹، به ۵.۷ میلیارد دلار برسد.

مدیریت یک مرکز داده در حال حاضر می‌تواند با استفاده از ابزارهای مناسب اتوماسیون، صدها سرور فیزیکی را کنترل و مدیریت کند به طوری هر یک از سرورها در صورت وجود هرگونه تغییر، سریعاً آن را گزارش دهد.

این نوع مدیریت یکپارچه و روش اتوماسیون در محیط‌های ناهمگون، باعث می‌شود که هزینه‌ها کاهش یابد، انعطاف‌پذیری و چابکی بیش‌تر شود، دید افراد نسبت به دارایی‌های مجازی بهتر شود و خطای انسانی کاهش یابد.

در مجموع و با عنایت به همه این موارد، مسلماً در آینده، اتوماسیون مبتنی بر فضای ابری، نقش بهتر و روشن‌تری را در مسائل مختلف ایفا خواهد کرد.