تکنولوژی Smart Antenna

/ 16 ژانویه 22

 

همه ی ما در مورد گوشی های هوشمند، لامپ های هوشمند، اسپیکرهای هوشمند، لیوان های هوشمند و بسیاری موارد دیگر شنیده ایم، اما آیا در مورد آنتن های هوشمند چیزی شنیده اید؟

Smart Antenna راه حلی عالی برای مشکل تداخل فرکانسی یا CCI است.

تداخل فرکانسی ( co-channel interference ) چیست؟

CCIزمانی اتفاق می‌افتد که چندین AP در یک کانال بی‌سیم داشته باشید، و آنها با یکدیگر تداخل فرکانسی داشته باشند.

برخی از مشکلات رایج در شبکه های Wi-Fi، ناشی از همین تداخل فرکانسی هستند.

 

مانند:

  • سرعت دانلود پایین حتی باوجودAP در هر اتاق
  • شما نقاط دسترسی زیادی دارید، اما اتصالات Wi-Fi خوب کار نمی کند
  • کنفرانس ویدیویی شما مرتب قطع می شود

 

آنتن هوشمند چگونه کار می کند؟

روش کار فناوری آنتن هوشمند به این صورت است که به جای داشتن یک الگوی آنتن ثابت، شما توانایی استفاده از صدها الگوی آنتن مختلف را دارید.

به طور مثال وقتی یک خبرنگار به تنهایی سعی می کند یک ویدیوی YouTube را ضبط کند، مثلاً در یک اتاق کنفرانس یا سالن نمایش، کیفیت صدا خوب است، زیرا فقط یک نفر در اتاق است. اما با ورود افراد بیشتری به اتاق کنفرانس، مکالمات آنها شروع به از بین بردن کیفیت در ضبط صدا می کند.

این همان چیزی است که AP شما در هنگام تداخل فرکانسی تجربه می کند.

از این رو در مكان هایی كه تعداد كاربر، تداخل و پیچیدگی انتشار زیاد می شود، به سیستم های آنتن هوشمند نیاز خواهد بود.

برای داشتن پوشش خوب، عملکرد بالا و کاهش تداخل فرکانسی، واقعاً نیاز به یک پیشرفت فنی وجود دارد. فناوری آنتن هوشمند ZYXEL تداخل فرکانسی را از بین می برد و عملکرد Wi-Fi را بهبود می بخشد.

فناوری آنتن هوشمند جالب است زیرا با هر نوع دستگاه مشترکین کار می کند.

برای کار کردن به هیچ فناوری خاصی در دستگاه مشترک نیاز ندارد. همچنین با دستگاه های متحرک مانند موبایل ها و تبلت ها نیز کار می کند.

هنگامی که یک دستگاه تلفن همراه در ناحیه تحت پوشش حرکت می کند، می توانید الگوی آنتن را مطابق با آنها تغییر دهید. این فناوری زایکسل به طرز شگفت انگیزی مشخصه سیستم بی سیم را بهبود می بخشد.

این فناوری الگوهای امواج رادیویی را به‌صورت پویا محاسبه و تغییر می‌دهد تا بهترین کارایی روی فرکانس‌های کاری و پهنای‌باند تعریف شده به‌دست آید.

اکسس‌پوینت‌های مجهز به Smart Antenna نسبت به مدل‌های معمولی دامنه بزرگ‌تری را پوشش‌دهی و فاصله بیش‌تری برای برقراری یک ارتباط مطمئن و پایدار فراهم می‌کنند.

استفاده از چند SSID ، ابزارهای لود بالانسینگ، مدیریت پهنای‌باند، تقویت‌کننده آنتن و سیگنال، شناسایی محدوده پوشش‌دهی و VLAN از دیگر قابلیت‌های ارائه شده روی این دستگاه‌ها هستند.

جهت آشنایی بیشتر با این فناوری اینجا را کلیک کنید.