یک ایرانی مدیر ارشد توییتر شد

/ 31 می 16

twitter management

ایتنا- حال گزارش‌های رسیده حاکی از این است که علی جعفری که هم‌اکنون به عنوان نایب رئیس کسب و کار تبلیغات ویدئویی امپلی.فای در توئیتر ایفای نقش می‌کند، به صورت یک جا مدیریت بخش‌های توسعه کسب و کار، رسانه و امپلی‌.فای را بر عهده خواهد گرفت.

این شوک در حالی به توئیتر وارد شد که این شرکت هم‌اکنون با بحران از دست دادن کاربران خود مواجه است و همین امر، منجر به سقوط چشمگیر ارزش سهام این کمپانی به میزان ۱۳ درصد در بازار بورس شده است.

در حال حاضر، توئیتر با داشتن بیش از ۳۱۰ میلیون کاربر فعال در ماه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان محسوب می‌شود و با توجه به شرایط موجود، به نظر می‌رسد که موج کناره‌گیری‌های مدیران از سمت‌های خود در این کمپانی همچنان ادامه داشته باشد.

اگر به یاد داشته باشید در ماه ژانویه امسال نیز الکس روتر، رئیس بخش مهندسی و کوین ویل، مدیر بخش محصولات به همراه کتی استانتون که مدیریت بخش رسانه این شبکه اجتماعی را بر عهده داشت، توئیتر را ترک کردند.

با این حساب، توئیتر که هم‌اکنون تحت فرمان جک دورسی به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کند، با کمبود نیروی متخصص رو به رو شده است. اگرچه وی، اخیراً توانسته است برخی از مدیران باسابقه از سایر کمپانی‌ها را به جمع توئیتری‌ها اضافه کند.

از دیگر اقدامات مهم دورسی در این مدت می‌توان به تعدیل نیرو به منظور کاهش هزینه‌ها و همچنین منصوب کردن امید کردستانی به عنوان رئیس هیئت مدیره توئیتر اشاره کرد.

اخیراً نیز شنیده شده که شرکت توئیتر برای نگه داشتن مدیران خود، از شیوه پرداخت پول نقد استفاده کرده و گزارش‌ها حاکی از این است که به کارکنان خود مبلغی بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار پرداخت کرده است تا حداقل برای یک سال هم که شده، آن‌ها را حفظ کند.