آموزش الکترونیکی

/ 5 می 19

آموزش الکترونیکی یا آموزش و پرورش اینترنتی یا یادگیری الکترونیکی شیوه‌ای برای طراحی، تدوین، ارائه و ارزشیابی آموزش است که از قابلیت‌ها و امکانات الکترونیکی برای کمک به یادگیری بهره می‌گیرد. آموزش الکترونیک روش آموزشی است که از زمان پیدایش اینترنت و گسترش این پدیده فناوری و استفاده از قابلیت‌های آن ایجاد گردیده‌ است و در حقیقت تکامل یافته شیوه آموزش از راه دور و برطرف‌کننده نیاز انسان‌های کاوشگر و خواهان یادگیری است خصوصاً این‌که زمان و مکان در این شیوه آموزش اختیاری است، نیز این روش اطلاعات را آسان‌تر و راحت‌تر به انسان می‌رساند.

آموزش الکترونیکی

 

آموزش الکترونیک امروزه توجه بسیاری از دست‌اندرکاران آموزش را به خود جلب نموده و از مباحث و مصارف بسیار اساسی در اینترنت است.

 از کلماتی نظیر (CBT(Computer-Based Training) , IBT (Internet-Based Training یا (WBT (Web-Based Training به عنوان مترادف آموزش الکترونیک استفاده می‌شود.

امروزه دانشگاه‌های بسیاری در سرتاسر دنیا از این شیوه برای برگزاری کلاس‌های آنلاین استفاده می‌نمایند.

در حال حاضر بسیاری از کشورها منابع مالی خود را برای کمک به مدارس در حال تبدیل شدن به کلاس‌های هوشمند ارائه می‌کنند که تجربه‌ی یادگیری و سازگاری بیشتری را برای دانش آموزان نسل آینده ارائه می‌دهند.

برای مثال، وزارت آموزش و پرورش تایوان اکنون برنامه چهار ساله آموزش الکترونیکی را برای پیشرفت آموزش دیجیتال حمایت می‌کند.
شرکت زایکسل نیز در این زمینه پیشرو بوده و با استفاده از زمینه‌های گسترده شبکه خود، راه‌حل‌های آموزشی متنوعی را برای کلاس‌های آموزشی در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

زایکسل نیازهای مدارس را ارزیابی می‌کند و راه‌حل‌های مناسب برای گسترش شبکه‌های آنلاین  را ایجاد می‌کند.

چند ویژگی روش‌های آموزش آنلاین Zyxel عبارتند از:

  • پشتیبانی کامل از IPV6 و IPV4 در جهت همگام بودن با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا
  • طراحی تخصصی اکسس‌پوینت‌ها در تجهیزات وایرلس زایکسل کمک می‌کند تا تجربه یادگیری دیجیتال در کلاس‌های درس بهینه‌سازی شود.
  • سوئیچ‌های Zyxel دارای فایروال پیشرفته داخلی جهت پیشگیری از نفوذ هکرها به شبکه‌های مدارس و موسسات آموزشی می‌باشد.
  • هم‌چنین با استفاده از فایروال‌ها و تجهیزات امنیتی زایکسل می‌توان شبکه آموزشی را کاملا از گزند هکرها و مهاجمان اینترنتی دور کرد.

جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا به این لینک مراجعه فرمایید.