اتحاد سامسونگ و گوگل در زمینه هوش مصنوعی

/ 29 ژانویه 17

در صورت اتحاد سامسونگ و گوگل، این دو غول تکنولوژی در عین رقابت، همکاری نیز خواهند داشت.

google

همان‌طور که می‌دانید، “رقابت” و نیز “همکاری”، دو روی یک سکه در بین شرکت‌های بزرگ دنیای فناوی است.

شرکت سامسونگ اخیراً اعلام کرده است که کار با شرکت گوگل که بیش‌تر اوقات یک همکار و بعضی اوقات هم یک رقیب برای ما بوده است، هوش مصنوعی بهتری را تقدیم تعدادی از دستگاه‌ها کرده است.

مطابق گزارش نشریه کره‌ای اینوستر (The Investor) که وابسته به کره هرالد (The Korea Herald) است، لی کیونگ تائه (Lee Kyeong-tae) نایب رئیس بخش موبایل سامسونگ، اذعان داشت سامسونگ و گوگل به منظور پرورش هوش مصنوعی و بازار این تکنولوژی نوظهور، می‌بایست همکاری راهبردی خود در این زمینه را حفظ کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از CNET، این همکاری‌ها مربوط به زمانی است که سامسونگ تصمیم داشت دستیار هوش مصنوعی بیکسی (Bixby) را به گوشی گلکسی اس ۸ اضافه کند. استفاده از هوش مصنوعی در تلفن‌های همراه، به وسیله سازندگان این گوشی‌ها از جمله هواوی (Huawei) و اچ.تی.سی (HTC) آغاز شد. گوگل نیز از این فناوری بی‌بهره نمانده و از دستیار گوگل برای گوشی‌های پیکسل استفاده کرده است.

اگر هوش مصنوعی گوگل، نقشی را در موفقیت گوشی‌های پیکسل داشته باشد، آن‌گاه هم سامسونگ و هم گوگل از این پیشرفت، سود خواهند برد و یک بازی برد-برد برای هر دو شرکت محسوب خواهد شد. همکاری این دو شرکت به گونه‌ای بوده که سامسونگ هوشمندسازی داده‌ها را انجام می‌دهد و گوگل هم به نوبه خود، داده‌های بیش‌تری برای پیشرفت و بهبود این هوشمندسازی فراهم می‌کند.

samsung

گفتنی است که دستیار هوش مصنوعی سامسونگ فقط به گلکسی اس ۸ محدود نمی‌شود. بیکسی این قابلیت را دارد که وارد تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و لپ‌تاپ‌های این شرکت شود. به علاوه، سامسونگ می‌تواند هوش مصنوعی خود را به توسعه‌دهندگان ثالث ارائه دهد.

از نظر کارشناسان، سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی می‌تواند روشی برای توسعه اقدامات سامسونگ به شمار بیاید.
بعد از شکستی که سامسونگ، در قضیه نوت ۷ (Note 7) متحمل شد، این شرکت اعلام کرده که می‌خواهد علاوه بر تلفن همراه، روی فناوری دیگری هم سرمایه‌گذاری نماید.

هم‌چنین انتظار می‌رود که رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال جاری کاهش یابد و به همین دلیل سامسونگ باید یک فکر اساسی به حال خود بکند.