توصیه‌هایی برای کار در دلسا

کارکنان فعلی دلسا افزون بر ویژگی‌های یادگیری و پویایی، می‌کوشند تا با ایجاد محیطی دوستانه و پویا در سازمان، علاوه بر بهبود کیفی فعالیت‌های خود، روحیه‌ی حاکم بر فعالیت‌های سازمانی را با طراوات و شاداب سازند.

کارکنان دلسا در هر جایگاه سازمانی به هدف نهایی فعالیت‌های خود یعنی به‌دست آوردن رضایت و خوشنودی مشتریان می‌اندیشند و از همین روی، پایه‌های اصلی فعالیت خود را بر این اندیشه استوار کرده‌اند. شما برای حضور در دلسا باید چند ویژگی کلی را در خود تقویت کنید:

  • ایجاد روحیه‌ی هم‌افزایی و حضور موثر در فعالیت‌های گروهی
  • بردباری و صبر برای شنیدن مشکلات مشتریان و دقت در یافتن راه‌حل‌های کوتاه و موثر در پاسخ به این مشکلات
  • پی‌گیری فعالیت‌های محول شده، با علاقه و انگیزه (ما بر این باوریم که تمام بخش‌های یک فعالیت، هرچند کوچک، مهم هستند و باید به بهترین شکل انجام شوند)
  • توانایی پیشبرد و مدیریت فعالیت‌های محول شده
  • مدیریت زمان و به نتیجه رساندن فعالیت‌ها در زمان‌های مشخص شده
  • رعایت قواعد و نظم درانجام فعالیت‌های گروهی
  • شادابی و انگیزه‌ی کاری و کمک به ایجاد فضای سرزندگی و صمیمیت در سازمان
  • جدیت و سخت‌کوشی

کار در دلسا

بیش از ۹۵ درصد از همکاران ما فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در رشته‌های فنی، فناوری اطلاعات، مدیریت، بازرگانی، اقتصاد و دیگر رشته‌های وابسته هستند.

برای نهادینه کردن دانش و چگونگی استفاده و بهره‌گیری از آن با آموزش مستمر و ارتقای نیروی انسانی کوشیده‌ایم تا سطح علمی خود را به دانش روز نزدیک کنیم. با پیوستن به دلسا همواره باید برای آشنایی با آخرین یافته‌های علمی و فناوری جهانی و وارد ساختن این فناوری‌ها به فعالیت‌های خود آماده باشید.

به‌دلیل وجود جو دوستانه، صمیمی و در عین حال پرتلاش و پویا در محیط فعالیت دلسا، نیروی کار متخصصی که در طول زمان قابلیت‌های خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذارند و در فراگیری دانش و اندیشه فعال و پرتلاش باشند، می‌توانند با پشت سر گذاردن پله‌های رشد و تعالی به جایگاه سازمانی که شایستگی آن را دارند، دست یابند. در این روند پویا، ضمن به‌دست آوردن رضایت شغلی و حرفه‌ای زمینه‌های مساعدی برای کسب دانش و فناوری و شیوه‌های به‌کارگیری آن برای کارکنان فراهم خواهد شد.

آموزش و یادگیری

با توجه به تاکید مدیریت دلسا بر ضرورت توجه به آموزش کارکنان، همه‌ی اعضای خانواده‌ی دلسا موظف به یادگیری‌ دانسته‌های جدید و یاد دادن دانسته‌های نو خود به دیگران هستند. برای عملی کردن این موضوع، هر یک از کارکنان متناسب با فعالیت و جایگاه تخصصی خود و در صورت نیاز سازمان می‌توانند با حضور در دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی با دستاوردهای علمی و تخصصی روز آشنا شوند و آن‌ها را با هدف متعالی ساختن فعالیت‌های سازمان به‌کار گیرند.

به یاد داشته باشید که دانسته‌های شما سرمایه‌های سازمانی‌ست. بنابراین در اشتراک‌گذاری این سرمایه‌ها با دیگران بکوشید.

LiveZilla Live Chat Software سوال خود را با ما مطرح کنید