اوراکل به مسابقه گسترش مراکز داده ابری می‌پیوندد

/ 23 ژانویه 17

network world

اوراکل می‌گوید با این اقدام، پوشش ابری آن نسبت به دو سال گذشته دو برابر خواهد شد و بدین ترتیب ۲۹ ناحیه جغرافیایی را در بر خواهد گرفت.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از networkworld، اوراکل به تازگی اعلام کرد در طی شش ماه آینده سه مزرعه مرکز داده را به مجموعه خود خواهد افزود، ضمن این‌که با گذشت زمان، این تعداد افزایش خواهد یافت.

 

 

اوراکل که سخت در تلاش است تا به همراه خدمات وب آمازون، مایکروسافت آزور و پلتفرم ابری گوگل در صدر مدعیان ابر عمومی قرار بگیرد، سرگرم افزودن یک مرکز جدید در ایالت ویرجینای امریکا به مجموعه خود است.
گفتنی است این ناحیه تبدیل به مرکز داده‌های ابری در شرق ایالات متحده شده و در حال حاضر میزبان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز داده آمازون و نیز مایکروسافت می‌باشد.

گفته می‌شود که اوراکل هم‌چنین وعده داده تا مراکز داده ابری جدیدی نیز در لندن و هم‌چنین ترکیه برپا کند.

قرار دادن مجموعه‌های گسترده‌ای از سرورها و فضاهای ذخیره‌ای متصل به هم در نزدیکی مشتریان، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که مسافت موجب بروز تأخیر در تعاملات رایانه‌ای می‌گردد.

افزون بر این، قوانین جاری در برخی از کشورها ایجاب می‌کنند که داده‌های شهروندان در همان کشورها نگهداری شوند.

oracle cloud

به همین دلیل است که در سال گذشته و در پی رأی بریتانیا برای خروج آن از اتحادیه اروپا که برکسیت نامیده می‌شد، فراهم‌کنندگان ابر کوشش کردند تا حضور خود را در این کشور گسترش دهند.

گفته می‌شود آمازون، مایکروسافت و آی‌بی‌ام همگی در حال حاضر در تلاش هستند تا حضور خود در کشور فوق را توسعه دهند.

اوراکل اظهار داشته است با این اقدام، پوشش ابری آن نسبت به دو سال گذشته دو برابر خواهد شد و بدین ترتیب ۲۹ ناحیه جغرافیایی را در بر خواهد گرفت.

منبع: ایتنا