تراشه‌های جدید اینتل مشاهده ویدئوهای فوق دقیق را ممکن می‌کند

/ 3 سپتامبر 16

نسل هفتم پردازنده‌های ساخت اینتل یعنی Kabye Lake، بعد از پردازنده‌های Broadwell و Skylake روانه بازار شده‌اند.

intel

نسل جدیدی از تراشه های ساخت اینتل موسوم به Kaby Lake مشاهده روان ویدئوهای 4K را بر روی انواع رایانه‌ها و نمایشگرهای آن‌ها ممکن می‌کند.

به نقل از پی.سی.ورلد، Kaby Lake نسل هفتم پردازنده‌های ساخت اینتل محسوب می‌شود که بعد از پردازنده‌های Broadwell و Skylake روانه بازار شده‌اند. پردازنده‌های Cannon Lake و حالا Kaby Lake با فناوری ۱۰ نانومتری طراحی و ساخته شده‌اند و قرار است فردا رسما روانه بازار شوند.

عملکرد کلی سخت‌افزار رایانه‌ها با استفاده از پردازنده‌های مذکور بین ۱۲ تا ۱۹ درصد ارتقا می‌یابد. مزیت دیگر استفاده از Kaby Lake افزایش ۲.۶ برابری عمر باتری رایانه‌ها در زمان نمایش ویدئوهای 4K است.

بر خلاف تصور اولیه این نوع پردازنده تنها بر روی رایانه‌های جدید و پیشرفته قابل نصب نیستند و می‌توان از آن‌ها برای ساخت رایانه‌های چندصددلاری استفاده کرد.

انتظار می‌رود اولین لپ‌تاپ‌های فوق باریک مجهز به این پردازنده‌ها پاییز انسال عرضه‌شوند. تراشه‌های Kaby Lake سری Y تنها ۴.۵ وات برق و سری U برابر با ۱۵ وات برق مصرف می‌کنند. clock speed این دو تراشه هم به ترتیب بین ۱ تا ۱.۳ گیگاهرتز و بین ۲.۴ تا ۲.۷ گیگاهرتز است. قیمت مدل‌های مختلف این تراشه‌ها هم بسته به امکانات و توانمندیشان از ۲۸۱ تا ۳۹۳ دلار در نوسان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس