جشنواره ملی برند محبوب مصرف‌کنندگان

/ 9 فوریه 17

 

معرفی جشنواره

 

در شرایط رقابتی کسب و کار امروزی، بی‌شک قدرت و جایگاه ویژه برند در ذهن مشتریان، یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت‌ها در بازار می‌باشد. لذا شرکت‌هایی که با مبنا قرار دادن مصرف‌‌کنندگان به عنوان مرکز ثقل کسب و کارشان، توانسته‌اند نظرات و خواسته‌های به حق آن‌ها را اساس کسب و کار خود قرار دهند، قدرت قابل توجهی را در بازار کسب کرده‌اند. قدرتی که منشاء آن در توجه و ارزش گذاشتن به نظرات مصرف‌کنندگان و ارج نهادن به حقوق آن‌ها جای دارد و این جایگاه ویژه برخاسته از وفاداری هواداران آن برند می‌باشد.

 

مدل اجرایی جشنواره:

 

همان‌گونه که در بخش های قبلی نیز عنوان شد هدف این جشنواره ارتقای جایگاه موضوعات برند و حمایت از مصرف‌کنندگان در میان شرکت‌ها می‌باشد. بدین منظور دبیرخانه جشنواره قصد دارد تا با شناسایی و معرفی برندهای محبوب مصرف‌کنندگان، زمینه معرفی این برندها به مصرف‌کنندگان و تقدیر از آن‌ها را فراهم آورد. در این جشنواره، از مدل مبتنی بر نظرسنجی گسترده مردمی برای شناسایی میزان هواداری مصرف‌کنندگان در هر یک از گروه‌های کالا/خدمات استفاده خواهد شد تا ضمن ایجاد زمینه مشارکت گسترده مصرف‌کنندگان در این نظرسنجی، بتوان ارزیابی قابل اعتمادی از طیف گسترده برندهای فعال در گروه‌های مختلف کالا/خدمات به دست آورد.

بدیهی است با توجه به یکسان بودن جامعه نظرسنجی، برندهای دارای بالاترین آرا در هر گروه کالا/خدمات به عنوان برند برگزیده از نظر شاخص محبوبیت نزد مصرف‌‌کنندگان معرفی خواهند شد که بر اساس رای مستقیم مردمی نیز انتخاب شده‌اند. البته با توجه به این نظرسنجی گسترده، شرایطی نیز در نظرسنجی اعمال خواهد شد که از جمله آن‌ها حضور حداقل تعداد برندها در یک گروه به تعداد ۵ برند و کسب حداقل آرا در هر گروه به میزان حداقل ۱۰۰۰ رای می‌باشد. بدیهی است گروه‌هایی که حائز شرایط بالا نباشند از رده‌بندی برندها حذف خواهند شد و لذا برندهای محبوب در گروه‌های فوق قابل معرفی نخواهند بود.

در نهایت به محبوب‌ترین برند از نظر مردم، یعنی برندی که بیش‌ترین تعداد آرای مردمی را به خود اختصاص داده باشد، تندیس زرین برند محبوب و به برندی که دومین تعداد آرای هر گروه را دارد، تندیس سیمین برند محبوب اهدا خواهد شد. ضمناً به منظور تقدیر از تلاش صنعتگران ایرانی، در گروه‌هایی که برنده یک برند خارجی باشد، به شرط حضور حداقل ۲ برند ایرانی، به محبوب‌ترین برند ایرانی نیز تندیس زرین برند محبوب ایرانی اعطا خواهد شد.

قابل ذکر است نظرسنجی‌ها در بسترهای مختلف انجام خواهد شد تا بالاترین سطح دسترسی را برای کسب نظرات مصرف‌کنندگان فراهم آورد. ضمناً کلیه فعالیت‌های مرتبط با جشنواره از طریق وب‌سایت رسمی جشنواره به آدرس www.IranTopBrands.org  به انجام خواهد رسید.

برند محبوب