گوگل به زودی یک سرویس ابری الاستیک‌سرچ راه‌اندازی می‌کند

/ 10 آوریل 17

گوگل به تازگی، اعلام کرد که یک قرارداد همکاری با استارتاپ الاستیک، امضا کرده است و قصد دارد که به کمک این شرکت در نیمه دوم سال 2017، یک سرویس ابری الاستیک‌سرچ راه‌اندازی کند.

cloud virtual world

شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که قراردادی با استارت‌آپ الاستیک امضاء کرده است و قصد دارد که به کمک این کسب و کار نوپا، نسخه‌ای کاملاً مدیریت‌شده از نرم‌افزار متن باز الاستیک‌سرچ و کیبانا ارائه دهد.

نرم‌افزارهای مذکور، توسط شرکت الاستیک به فروش می‌رسد و هم از طرف همین شرکت پشتیبانی و مدیریت می‌شود.

 
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، هسته الاستیک‌سرچ یک موتور جست‌وجو برای داده‌ها اعم از ساخت‌یافته و ساخت‌نیافته است؛ حال آن‌که کیبانا، یک داشبورد جست‌وجوی سازگار ارائه می‌دهد.
خدمات گوگل، علاوه بر این‌که موارد موجود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد، شامل قابلیت‌هایی است که تنها با اشتراک رده بالا در این کسب و کار نوپا، در دسترس قرار می‌گیرد.

این قابلیت‌ها، شامل مواردی مانند تحلیل نمودار و پشتیبانی تجاری می‌باشد. الاستیک طی پستی در یک وبلاگ، اعلام کرد که این سرویس، در نیمه دوم سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

 

google-cloud-next-2017-novet

به عبارت دیگر، گوگل دو سال بعد از آمازون اقدام به ارائه این سرویس کرد، در حالی که بین شرکت‌‌های آمازون و الاستیک، هیچ قرارداد رسمی منعقد نشده بود.
کاربران می‌توانند از خدمات الاستیک که به کمک سرویس ابری عمومی مایکروسافت Azurr در مارکت‌پلیس یا سرچ ارائه شده است، استفاده کنند.

نان بودن، رئیس شرکای فناوری جهانی در گوگل کلود، طی پستی اذعان داشت که نیویورک تایمز، شاپیفای و ورایزون، با الاستیک و گوگل همکاری دارند.
این پست، دو هفته بعد از اعلام گوگل مبنی بر ارائه نسخه‌ای از نرم‌افزار پاک کننده داده ” Trifacta” منتشر شد.

گوگل علاوه بر توسعه خدمات خود، قصد دارد که به عنوان بهترین ارائه‌دهنده فضای ابری برای کارهای فعلی و جدید شرکت‌ها شناخته شود و به همین خاطر، در حال توسعه جغرافیایی و نو کردن زیرساخت‌های اساسی خود می‌باشد. برای مثال، دیروز گوگل اعلام کرد که در توسعه یک کابل زیردریایی در اقیانوس هند، که سرعت انتقال داده در منطقه را برای کاربران ابری افزایش می‌دهد، همکاری خواهد کرد.