سازمان خصوصی‌سازی، سهام شرکت مخابرات ایران را به دولت بازمی‌گرداند

/ 21 دسامبر 16

سازمان خصوصی‌سازی روز گذشته با صدور اطلاعیه‌ای، از فسخ قرارداد واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران خبر داد.iran tci سازمان خصوصی‌سازی طی اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد در چارچوب مفاد قرارداد منعقده با کنسرسیوم اعتماد مبین به عنوان خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران، با توجه به عدم اجرای تعهدات از جانب خریدار و نقض مکرر آن‌ها، از حق فسخ مندرج در قرارداد استفاده می‌کند و شرکت مخابرات ایران را به دولت باز می‌گرداند.

 
 

بر اساس اطلاعیه‌ی منتشر شده از سوی سازمان خصوصی‌سازی، ظاهراً این سازمان پس از تذکر‌های متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقی‌مانده و طی مراحل ضروری مثل ارسال اظهارنامه‌ی رسمی، با توجه به شرایطی که در قرارداد ذکر شده بوده، فسخ قرارداد واگذاری از سوی این سازمان به خریدار اعلام شده است.

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده کلیه‌ی تشریفات قانونی از جمله بازگشت مالکیت و مدیریت سهام شرکت مخابرات ایران به دولت جمهوری اسلامی جهت واگذاری مجدد، متعاقباً از سوی سازمان خصوصی‌سازی و مراجع قانونی مربوط انجام خواهد شد.

گفتنی است کنسرسیوم اعتماد مبین در پنجم مهرماه سال ۱۳۸۸ موفق شد ۵۰ درصد به علاوه‌ی یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران را به ارزش ۷۸۰۰ میلیارد تومان خریداری کند. با این حال هنوز وضعیت شرکت ارتباطات سیار و سایر شرکت‌های مخابرات استانی وابسته به شرکت مخابرات ایران در این فسخ قرار داد مشخص نیست.

منبع: تک‌شات