ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور ۲/۵ برابر شد

/ 4 فوریه 17

پروژه توسعه لایه انتقال شبکه ملی انتقال اطلاعات (تلاش ۳) با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور، به بهره‌برداری رسید.

information Transfer

هم‌زمان با ایام دهه مبارک فجر شرکت ارتباطات زیرساخت از پروژه «تلاش ۳» با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات از ۴ هزار گیگابیت به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه با حضور وزیر ارتباطات و معاونان این وزارتخانه رونمایی کرد.

این پروژه که با استفاده از توان متخصصان داخلی و در راستای افزایش ظرفیت انتقال اطلاعات در شبکه ملی اطلاعات اجرایی شده است، قابلیت ارائه سرویس‌های جدید برای مشترکان کلان شبکه زیرساخت ارتباطی کشور را با افزایش پایداری و استفاده بهینه از ظرفیت انتقال فیبر نوری به همراه خواهد داشت.

 

 

در این پروژه شبکه فیبر نوری پروژه‌های «نور ۱» و «نور ۲» مورد استفاده قرار گرفته است و ایستگاه‌‌های جدیدی برای پوشش کامل شبکه انتقال اطلاعات ایجاد شده است که در نهایت افزایش کیفیت و جای‌گزینی مسیر جدید به صورت خودکار و در کم‌ترین زمان هنگام قطعی فیبر نوری را به همراه داشت.

با افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات در زیرساخت ارتباطی کشور این امکان فراهم می‌شود که دسترسی به مسافت‌های طولانی برای دریافت اطلاعات با کاهش بازسازی سیگنال فراهم شده و این موضوع کاهش هزینه‌های انتقال اطلاعات را برای مشتریان کلان زیرساخت به همراه خواهد داشت.

به کارگیری توان بومی، انتقال دانش فنی و کاهش وابستگی و نیروها و کارشناسان خارجی از جمله اهداف اجرای این پروژه عنوان شده است که در نهایت به افزایش سرعت خطایابی در شبکه ارتباطات زیرساخت کشور و کاهش زمان بروز قطعی به حداقل زمان ممکن از جمله ویژگی‌های این شبکه است.

مرجع: خبرگزاری مهر