مایکروسافت ابزار یادگیری عمیق خود را در دسترس عموم قرار می‌دهد

/ 29 اکتبر 16

microsoft

ابزار یادگیری عمیق و داخلی که مهندسان مایکروسافت برای ساخت موتور تشخیص صدای انسانی، و هم‌چنین محصولات مصرفی مانندمترجم اسکایپ و کورتانا استفاده کرده‌اند، از این پس در دسترس عموم قرار دارد. ردموند امروز اعلام کرد که بسته ابزار شناختی که منشا توسعه نوآوری‌های بسیار مهم و کلیدی در بخش هوش مصنوعی مایکروسافت بوده به شکل ابزار منبع باز در اختیار همه قرار خواهد گرفت. به بیان دیگر، از این پس همه علاقمندان می‌توانند هوش مصنوعی مورد نظر خود را آموزش دهند.

مایکروسافت اظهار می‌کند که نسخه بتای این بسته ابزار نه تنها نسبت به نسخه‌های پیشین سریع‌تر است، بلکه از سایر بسته ابزارهای یادگیری عمیق به خصوص در هنگام تبادل مقادیر زیاد اطلاعات بین چند دستگاه پیشی می‌گیرد. مایکروسافت هم‌چنین می‌گوید که این پلتفرم از انعطاف کافی برای کار بر روی یک لپ‌تاپ منفرد نیز برخوردار است تا اگر فرد به سروری دارای پردازنده گرافیکی انویدیا هم دسترسی ندارد بتواند از این امکان استفاده کند عرضه عمومی این ابزار هم‌چنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که کدهای Python یا ++C را به بحث یادگیری عمیق وارد کنند.

این بسته ابزار از هم اکنون در GitHub در دسترس است، اما مایکروسافت هم‌چنین بر روی سایت Cognitive Toolkit خود مجموعه‌ای کامل از مستندات، آموزش جامع و مدل‌های نمونه را در اختیار علاقمندان قرار داده است.

منبع: تک‌شات