مایکروسافت 90 هزار اپلیکیشن فاقد رده سنی را از ویندوز استور حذف کرد

/ 8 نوامبر 16

شرکت مایکروسافت حدود ۹۰ هزار اپلیکیشنی که فاقد رده‌‌بندی سنی بودند را از فروشگاه ویندوز استور ایتالیا حذف کرده است.

این‌که حدود ۹۰ هزار اپلیکیشن موبایلی به یک‌باره از فروشگاه اپلیکیشن‌ها حذف شود یک امر ناخوشایند است. اما با توجه به اینکه سیستم‌عامل ویندوز موبایل در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی کاربران گوشی‌های هوشمند محسوب نمی‌شود، می‌توان گفت که احتمالا نیاز به ثبت رده‌ی سنی برای اپلیکیشن‌ها یکی از اصول مایکروسافت است.

از ماه گذشته، شرکت یاد شده به توسعه‌دهندگان اعلام کرده بود که برای اپلیکیشن‌های خود که آن‌ها را در فروشگاه ویندوز استور ثبت کرده‌اند، درجه‌بندی سنی بین‌المللی تعیین کنند. این رده‌بندی متعاقبا در بخش مشخصات اپلیکیشن‌ها به نمایش در می‌آیند. کمپامی مایکروسافت از روز ۱۰ سپتامبر تعیین ردجه‌ی سنی را برای اپلیکیشن‌های فروشگاه ویندوز استور اجباری کرده است. حال حدودا یک ماه از آن زمان می‌گذرد و با این وجود باز هم می‌بینیم که توسعه‌دهندگان توجه چندانی به این موضوع نداشته‌اند.

Microsoft developer

وب‌سایت WindowsBlogItalia گزارش داده که تعداد ۹۰,۲۹۱ اپلیکیشن از فروشگاه ایتالیایی ویندوز استور حذف شده و این یعنی ۲۷ درصد از کل اپلیکیشن‌های موجود در این فروشگاه که جمعا ۲۳۹,۲۱۶ مورد بوده‌اند. اگر در این مورد شما هم کمی متعحب شده‌اید بد نیست اشاره کنیم که در ایتالیا بیشتر اپلیکیشن‌ها دارای رده‌ی سنی PEGI 3+ هستند و این در حالی است که دومین رده‌ی سنی پراستفاده در اپلیکیشن‌ها PEGI 12+ است. دو رده‌ی PEGI 7+ و 16+ نیز تقریبا به یک اندازه مورد استفاده واقع شده‌اند و اپلیکیشن‌هایی با رده‌ی سنی 18+ فقط و فقط یک درصد از کل اپ‌های موجود در فروشگاه یاد شده را تشکیل می‌دهند.

البته تمامی توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های آن‌ها هم اکنون در وضعیت منتشر نشده قرار دارد می‌توانند در هر زمانی که مایل باشند، پیش‌نیازهای مورد نظر مایکروسافت را برای اپ‌های خود تنظیم کرده و نسبت به انتشار مجدد آن‌ها اقدام کنند.