منطقه ۱۲۰

/ 26 آوریل 16

گوگل مرکز رشدی برای پرورش نخبگان دایر می‌کند.

120 google

گوگل یک واحد شتاب‌دهنده ایده ایجاد کرده است و در آن تمامی امکانات را در اختیار کسانی که ایده‌های نابی دارند، قرار می‌دهد تا ایده‌هاشان را به منصه ظهور برسانند.

NextWeb- گوگل به همان میزان که فضای کاری مطرح و زیبایی برای کارکنانش ترتیب داده، در استخدام کارکنانش هم سخت‌گیری می‌کند. حتماً درباره سوالاتی که واحد گزینش گوگل از داوطلبان کار می‌پرسد، چیزهایی شنیده‌اید. این سوالات گاهی آنقدر سخت است که هر کسی از پس آن‌ها بر نمی‌آید. جالب است بدانید که گوگل رویکرد جدیدی دارد تا بعد از استخدام نیز، نیروهای کار خود را آموزش دهد.

این شرکت در حال دایر کردن یک مرکز رشد استارتاپ داخلی برای خود است تا بتواند فرصتی را در اختیار کارکنان صاحب فکر این شرکت و تیم‌های تحت سرپرستی آن‌ها قرار دهد تا ایده‌های خود را با حمایت گوگل و بودجه‌ای که این شرکت به عنوان یک سرمایه‌گذار در اختیارشان قرار می‌دهد، رشد دهند. این کارکنان به این ترتیب برای تشکیل شرکت مستقل خود، آماده و تشویق می‌شوند.

گوگل این مرکز را «منطقه ۱۲۰» نام نهاده است که به دست دو تن از مدیران خود شرکت با نام‌های دون هریسون و بردلی هوروویتز اداره خواهد شد. تیم‌های علاقه‌مند در ابتدا ایده‌های خود را تشریح می‌کنند و زمانی که با ایده آن‌ها موافقت شد، شروع به کار تمام وقت در این مرکز می‌کنند. آن‌ها هم‌چنین می‌توانند طرح‌هایی را برای جمع‌آوری سرمایه بیش‌تر تعریف کنند یا حتی می‌توانند شرکت جدیدی را زیر لوای گوگل تاسیس کنند تا روی آن سرمایه‌گذاری شود.

جالب است بدانید که «منطقه ۱۲۰» یکی از ایده‌هایی است که با شعار گوگل یعنی«۲۰ درصد زمان» بروز کرده است. ۲۰ درصد زمان همان شعار گوگل برای کارمندانش است که در آن کارمندان فقط یک‌پنجم ساعت کاری‌شان را صرف کار روی پروژه‌های خود می‌کنند و مابقی این زمان را را صرف استراحت و لذت بردن در محیط کاری‌شان می‌کنند تا انرژی و هیجان بیش‌تری برای کارهای اصلی خود داشته باشند.

گفتنی است که سرویس‌های مهم Gmail و AdSense هم حاصل ایده‌هایی هستند که کارمندان در شرایط ۲۰ درصد زمان به ذهن‌شان خطور کرده است. به همین دلیل می‌توان گفت که این غول جست‌و‌جو تصور می‌کند که با راه‌اندازی این مرکز و با همین شعار اصلی بتواند ایده‌های ناب‌تری از آن به دست آورد.

گزارش‌های حاکی از آن است که منطقه ۱۲۰ از دفتر مرکزی گوگل در ماونتین‌ویو جداست. این مرکز رشد زیرمجموعه گوگل خواهد بود، نه زیرمجموعه هولدینگ آلفابت. هنوز مشخص نیست  که گوگل قرار است روی این مرکز رشد سرمایه‌گذاری کند یا بخش سرمایه‌های گوگل یعنی Google Ventures.