نوجوان سریلانکایی برای تغییر تاریخ امتحانات، وبسایت رییس جمهور این کشور را هک کرد!

/ 31 آگوست 16

haker student

همه ما دوران دانش‌آموزی و دانشجویی خود را به یاد داریم، و خوب می‌دانیم که حتی شنیدن نام امتحان هم زیاد خوشایند نیست. بنابراین اگر کوچک‌ترین شانسی برای به تعویق انداختن زمان برگزاری امتحانات وجود داشته باشد که فرصت بیش‌تری برای مطالعه یا تلاش برای مطالعه را به ما بدهد قطعا از آن استقبال می‌کنیم. اما به نظر می‌رسد یک نوجوان در سریلانکا تصمیم گرفته که کنترل اوضاع را در خصوص تاریخ امتحانات خود به دست بگیرد.

بنا بر گزارش‌ها، نوجوان ۱۷ ساله‌ای به دنبال هک‌کردن وبسایت رسمی رییس جمهور سریلانکا، مایتریپالا سیریسنا، دستگیر شد. این نوجوان پس از هک وبسایت، پیامی را مبنی بر درخواست تعویق امتحانات A-level در آن منتشر کرد. پلیس توانست رد این هکر را در محل سکونتش در کادوگاناوا بگیرد.

این دانش‌آموز سریلانکایی وبسایت رییس جمهور را هک و صفحه هوم آن را حذف و پیامی را جایگزین آن کرد. در این پیام از رییس جمهور درخواست شده بود که یا امتحانات را به تعویق اندازد یا ازسمت خود کناره‌گیری کند.

گفته می‌شود که این نوجوان و گروهی که خود را “نوجوانان سریلانکایی” می‌نامند از تاریخ برگزاری امتحانات که با سال نوی تامیل و سینهالا همزمان است راضی نبوده‌اند.

متاسفانه به نظر نمی‌رسد که تغییری در تاریخ این امتحانات صورت گیرد. این نوجوان در حال حاضر در زندان است و اگر مجرم شناخته شود باید جریمه‌ای حدود دو هزار دلار پرداخت کند و شاید به سه سال حبس هم محکوم شود.

منبع: تک‌شات