همکاری هیوندای و سیسکو برای برقراری ارتباط میان خودروها

/ 24 می 16

cisco_hyundai.

افزودن تکنولوژی‌های جدید به خودروهای در حال تولید، باعث شده است که شرکت‌های خودروسازی بیش از گذشته با شرکت‌های فناوری وارد همکاری شوند. همکاری هیوندای با سیسکو یکی از جدیدترین توافقات صورت گرفته در این زمینه است. هر دو شرکت در تلاش هستند که با شتاب هر چه بیش‌تر، فناوری‌های لازم را در خودروهای تولیدی هیوندای را توسعه دهند. در وهله‌ی نخست، دو شرکت تصمیم دارند سیستمی‌ را طراحی کنند که بتواند اطلاعات را به آسانی از طریق خودرو انتقال دهد. هیوندای در نظر دارد که سرمایه‌گذاری زیادی در به کارگیری فناوری‌هایی چون آنالیز بزرگ‌ داده‌ها، رایانش ابری و موارد امنیتی به کار گیرد.

سیسکو قصد دارد که به سفارش هیوندای نقشه‌ی جاده‌ای را در خودروهای این برند نصب کند. دیگر فناوری‌های مد نظر این دو شرکت افزودن قابلیت‌هایی چون: تعمیر خودرو از راه دور، رانندگی خودکار و ترافیک هوشمند است. برنامه‌ی ترافیک هوشمند، ترافیک را در مسیرهای مختلف تحلیل کرده و بهترین مسیر را پیشنهاد می‌دهد. هیوندای معتقد است که خودروهای آینده‌ی این شرکت در واقع “کامپیوتری بر روی چهارچرخ” است که می‌تواند با دیگر خودروها وارد تعامل شود.

هیوندای در اظهارات قبلی خود گفته است: «برقراری اتصال بین دستگاه‌های هوشمند می‌تواند نمایی از یک چشم‌انداز وسیع ارائه دهد. در حال حاضر، صاحبان گوشی‌های هوشمند یا ساعت‌های هوشمند می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود درب‌های خودرو را قفل یا باز کرده و در محیط پارکینگ، جای خالی برای پارک را پیدا کنند.»