هوآوی و ال‌جی در زمینه اینترنت اشیا همکاری می‌کند

/ 24 نوامبر 16

huawei-lguplus

در حال حاضر اینترنت اشیا به یکی از تکنولوژی‌های نوین و مهم در صنعت شبکه و کامپیوتر جهان تبدیل شده و از آن به عنوان انقلاب بعدی این شاخه یاد می‌شود. به علاوه واضح است که تمام شرکت‌های فعال در حوزه الکترونیک از این مسئله آگاه هستند و سرمایه‌گذاری‌های بی‌شماری در آن رابطه کرده‌اند.

در همین راستا کمپانی چینی هوآوی روز گذشته از برقراری همکاری گسترده با واحد Uplus شرکت کره‌ای ال‌جی خبر داد؛ هر دو کمپانی نام برده پیش از این فعالیت‌های تحقیق و توسعه گسترده‌ای در زمینه اینترنت اشیا داشته‌اند، اما این همکاری به موجب رشد بیش از پیش این تکنولوژی صورت گرفته و قرار است سال‌ها ادامه داشته باشد.

Huawei & LG

هوآوی و ال‌جی در طی کنفرانسی خبری برگزار شده در شهر سئول کشور کره‌جنوبی، از افتتاح مجموعه آزمایشگاه‌های NB-IoT خبر دادند که نامش از NarrowBand-Internet of Things گرفته شده و به تکنولوژی شبکه گسترده رادیویی کم مصرف که برای اتصال سخت‌افزارهای مختلف اینترنت اشیا طراحی شده اشاره دارد.

این مجموعه آزمایشگاهی در خاک کره‌جنوبی راه‌اندازی خواهد شد و درب‌های خود را به روی همکاری با تمام فعالان حوزه اینترنت اشیا باز خواهد گذاشت. «ژو چنگ» مدیر بخش اینترنت اشیای مخابراتی هوآوی بر این باور است مجموعه مورد بحث تا اواسط سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد.

منبع: دیجیاتو