4 فناوری فراگیر که باید برای سال 2021 بدانید

/ 19 فوریه 21

موارد و موضوعاتی که در یک سال اتفاق می افتد باورنکردنی است – به ویژه هنگامی که آن سال 2020 باشد.

این 12 ماه اخیر همه چیز را در مورد نحوه زندگی و کار ما تغییر داده است ، روندهای جدیدی را شروع کرده و روندهای موجود را تسریع کرده است ، از جمله چالش های ناشی از دور کاری کارمندان یا کاهش تعداد نیروی انسانی در سازمانها.

میتوان گفت مهم ترین اتفاق در سال 2020 گستردگی استفاده از hybrid networks بوده است.

hybrid networks استفاده از دو (یا بیشتر) فن آوری شبکه برای ایجاد ارتباط بین کاربران ، دستگاه ها و مراکز داده است – و به همین دلیل برای سال 2021 بسیار عالی است با کارمندان پراکنده و دورکار بیشتر از هر زمانی دیگر.

در این شبکه های ترکیبی برخی از کاربران از طریق Ethernet متصل می شوند ، برخی از آنها با استفاده از WiFi و برخی دیگر از طریق شبکه های موبایل 4G LTE/5G

با استفاده از فناوری هایی مانند cloud networking یا SD-WAN ، می توانید ترافیک همه ی آنها از اتصالات مختلف را مدیریت کرده و به راحتی به شبکه مرکزی کسب و کار خود هدایت کنید.

بیاید باهم نگاهی بیندازیم به این که کدام فناوری های شبکه برای استفاده در شبکه های ترکیبی جدید در سال 2021 و بعد از آن بهینه است :

Heads in the cloud

شبکه های ابری یکی از بهترین فناوری های کمتر شناخته شده ی سال 2020 بوده است که امکان اتصال راحت و ایمن را برای کار از راه دور یا خانه فراهم می کند. معماری متمرکز آن ، سازمانهای کوچک و بزرگ را قادر می سازد تا مدیریت از راه دور تجهیزات شبکه مانند آپدیت فرمور یا عیب یابی را تحقق بخشند. این فناوری تحت شرایطی که مسافرت و گردهمایی های گروهی به شدت محدود شده است بسیار مفید است.

در 12 ماه گذشته ، ما از نزدیک شاهد صرفه جویی در هزینه ها ، به ویژه کاهش هزینه های خرید سخت افزاری تجهیزات شبکه و ایجاد قابلیت دسترسی از راه دور هستیم. به دلیل همین مزیت های رقابتی است که انتظار داریم تا سال آینده روند افزایشی ناشی از Covid در تحولات دیجیتال مبتنی بر cloud ادامه داشته باشد.

 

راه حل ابری زایکسل (Nebula) مبتنی بر شبکه های ابری است که به شما امکان میدهد تمامی AP ها ، سوئیچ ها و گیت وی ها را از یک مکان و از راه دور کنترل و مدیریت کنید.

 

https://www.zyxel.com/uk/en/solutions/Nebula-Commercial-Cloud-Networking-Solution-20161018-771782.shtml

 

World-changing WiFi 6

اتفاقات سال 2020 و رشد دورکاری، اهمیت وجود WiFi خوب و پرسرعت در منازل را نشان داد. متأسفانه ، همانطور که میلیون ها نفر آن را تجریه کردند ، نبود شبکه وایرلس و ارتباطات قوی باعث چنین مشکلاتی می شود: قطع تماس های ویدیویی ، صرف ساعتها زمان جهت بارگذاری فایلها و مشکلاتی از این دست.

 

با فناوریWiFi 6  ، این موارد یک شبه پایان می یابد. سرعت های چند گیگابایتی آن می تواند پهنای باند بسیار عالی را نه تنها به لپ تاپ شما بلکه به تمام دستگاه های وایرلس خانه ی شما ارائه دهد.

 

یکی از مشکلات در سال 2020 تعداد کم روترها یا سایر دستگاه های سازگار با WiFi 6 بود. ولی خبر خوب این است که این شرایط به سرعت تغییر می کند ، با انبوهی از تجهیزات سازگار که در سال 2021 آماده عرضه و استفاده کاربران نهایی می شود.

 

آشنایی با محصولات WiFi6  زایکسل :

 

https://www.zyxel.com/uk/en/promotions/wifi6-promotion-20190930-807915.shtml

We’re ready for 5G

ما برای 5G  آماده هستیم. در حال حاضر توافقات مشترکی در دنیا وجود دارد که بر اساس آن آخرین استاندارد شبکه تلفن همراه برای شروع یک انقلاب دیجیتالی جدید آماده است.

شبکه های 5G به دلیل سرعت بسیار بالا ، تأخیر کم و اتصالات گسترده ، فناوری لذت بخشی برای خدمات جدید و فرصت های تجاری هستند.

بزودی این فناوری به راحتی و در تمامی نقاط دنیا در دسترس کاربران خانگی و تجاری قرار خواهد گرفت.

 

آشنایی با محصولات 5G زایکسل :

 

https://service-provider.zyxel.com/global/en/5g-nr-solutions#products-portfolio

 

Cybersecurity demands more than a VPN

کارکنانی که از خانه کار می کنند به طور قابل توجهی در معرض حملات سایبری هستند که به نوبه خود بسیار دیرتر از محیط های کاری و اداری شناسایی و بررسی می شود.

برخی از مشاغل با الزام کارمندان برای اتصال از طریق VPN به دنبال رفع این خطرات هستند. اگرچه یک ایده خوب است ، اما این همه راه حل نیست ، زیرا با یک اشتباه و یا یکربندی غلط می توان داده های حساس را لو داد و دستگاه ها را در معرض حملات DDoS قرار داد. جهت این موضوع، راه حل های جامع فایروال که سازمانها می توانند برای تکمیل امنیت دسترسی  VPN خود استفاده کنند بهترین گزینه می باشد.

 

آشنایی با راه حل های جامع فایروال زایکسل :

 

https://www.zyxel.com/uk/en/products_services/USG-FLEX-Firewall-USG-FLEX-200/

 

 

منبع :

 

https://www.zyxel.com/uk/en/blog/networking-trends-2021-20201130-745735.shtml