جریمه ۵.۵ میلیون دلاری گوگل برای سوءاستفاده از مرورگر اپل

/ 5 سپتامبر 16

سال ۲۰۱۲ میلادی بر اساس پرونده مشابه کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود گوگل با این تخلف می‌بایست جریمه‌ای بالغ بر ۲۲.۵ میلیون دلار پرداخت کند.

apple-microsoft

در سال ۲۰۱۲ میلادی پرونده‌ای مطرح شد که در آن گوگل متهم شده بود گوگل از عادات و رفتارهای اینترنتی کاربران مبتنی بر مرورگر Safari اپل سوءاستفاده کرده است. هم‌اکنون این پرونده به نتیجه رسیده است و گوگل باید بر اساس اتهام مذکور ۵.۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی‌سی‌ورلد، این حکم در حالی عملی می‌شود که پیش از آن شرکت گوگل مجبور شده بود جریمه‌های مشابه را که مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی می‌شد پرداخت کند. در آن زمان کارشناسان متوجه شدند گوگل از مرورگر Safari استفاده کرده است تا اطلاعات شخصی و رفتارهای اینترنتی کاربران را تحلیل کنند.

 

سال ۲۰۱۲ میلادی بر اساس پرونده مشابه کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود گوگل با این تخلف می‌بایست جریمه‌ای بالغ بر ۲۲.۵ میلیون دالار پرداخت کند. در این سال، اعلام شد این کمیسیون بار دیگر برای گوگل جریمه ۱۷ میلیون دلاری در نظر گرفته است.

«اریک اشنایدرمن» دادستان نیویورک آن زمان گفته بود: «کاربران می‌بایست بدانند که چه مراکزی در محیط وب آن‌ها را زیر نظر می‌گیرند. گوگل با بررسی وضعیت میلیون‌ها کاربر بدون اطلاع آن‌ها، نه تنها حریم شخصی‌شان را زیرپا می‌گذارد بلکه اعتماد آن‌ها را هم از بین می‌برد.»

google

شرکت گوگل هنوز بیانیه‌ای در این زمینه منتشر نکرده و به سوال خبرنگاران پاسخ نداده است. با این وجود این شرکت اعلام کرد در سال ۲۰۱۳ میلادی همکاری‌های فراوانی را با مقامات قضایی انجام داد تا تمامی ابهامات برطرف شود.

گوگل در یک توضیح مختصر گفت: «ما سخت تلاش می‌کنیم تا حقوق کاربران را در گوگل رعایت کنیم و گام‌های فراوانی برداشته‌ایم تا فایل‌های تبلیغاتی کوکی که اطلاعات شخصی کاربران را جمع‌آوری می‌کند، از مرورگر اینترنتی اپل حذف کنیم.»

 

منبع: ایتنا