سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت بر روی امنیت سایبری

/ 30 ژانویه 17

به گفته یکی از مدیران ارشد مایکروسافت، این غول نرم‌افزاری جهان هم‌چنان به تلاش‌های خود برای ارتقای امنیت سایبری ادامه می‌دهد و سالانه بالغ بر یک میلیارد دلار بر روی تحقیقات و توسعه این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند. 

بهارات شا، نایب رئیس بخش امنیت مایکروسافت، طی سخنرانی خود در یکی از کنفرانس‌های امنیتی جهان اعلام کرد که این روزها، بسیاری از کاربران در اقصی نقاط جهان از فضای ابری و یا همان کلاود برای ذخیره‌سازی و انتقال اطلاعات خود استفاده می‌کنند و از این رو، اتخاذ راهکارهایی برای بالا بردن امنیت این فضا، یکی از اولویت‌های این شرکت محسوب می‌شود.

وی در ادامه به آمار و ارقامی در این خصوص اشاره و عنوان کرد که در حدود دو الی سه سال گذشته، در هر هفته شاهد ۲۰ هزار حمله سایبری از سوی هکرها بوده‌ایم که این رقم امروز به ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار مورد در هر هفته رسیده است.

همان‌طور که می‌دانید شرکت مایکروسافت در طی سال‌های اخیر، بخش عمده‌ای از تلاش‌های خود را بر روی تکنولوژی جدید فضای ابری متمرکز کرده و هم اکنون بخش قابل توجهی از کاربران در سراسر دنیا، از سرویس‌های این شرکت استفاده می‌کنند. در حال حاضر، شرکت‌های دیگری نیز به این حوزه ورود کرده‌اند که از جمله مشهورترین آن‌ها می‌توان به آمازون اشاره کرد که تحت رهبری جف بزوس، سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در این زمینه انجام داده است.

مایکروسافت در گزارش سه ماهه سوم سال گذشته، اعلام کرد که میزان درآمدهای بخش کلاود این شرکت یعنی Azure افزایشی 116 درصدی را نشان داد و از این رو، ارتقای امنیت این بخش در کانون توجه مدیران این شرکت قرار گرفته است. مایکروسافت، هم‌چنین چندین شرکت امنیتی کوچک را نیز که در این حوزه فعالیت داشته‌اند، خریداری کرده و تکنولوژی‌های آن‌ها را با سرویس کلاود خود ادغام کرده است.

این مدیر مایکروسافت در ادامه افزود که در طی یکی دو سال آینده، می‌بایست از تکنولوژی‌ها و سیستم‌های احراز هویت جدیدی استفاده کنیم که دیگر استفاده از رمز عبور که از ضریب امنیتی کم‌تری برخوردار است، به تاریخ سپرده شود تا از این طریق، بتوانیم امنیت اطلاعات کاربران را ارتقا دهیم.

Backstage-Of-Microsoft-Research

 

منبع: تک‌شات