کنترل گجت‌ها با کمک برچسب نازک روی دست

/ 14 سپتامبر 16

engadget

به‌تازگی متخصصان ام‌آی‌تی توانسته‌اند تا سیستم ویژه را طراحی کنند که به‌موجب آن می‌توان گجت‌ها و سیستم‌های اینترنت اشیاء را به کمک برچسب‌هایی طلایی‌رنگ که مانند خال‌کوبی بر روی دست به نظر می‌رسند، کنترل نمود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کنترل ابزارهایی مانند گجت‌ها امروزه برای ما اندکی نامرسوم هستند ولی وقتی به آینده فناوری و سیستم‌های اینترنت اشیاء نگاه کنیم، می‌توان دریافت که برای کنترل آن‌ها نیاز به سیستم‌های جدید وجود دارد.

 

 

در همین راستا نیز دانشمندان در حال تلاش هستند تا بتوانند رابط‌های کاربری جدیدی را برای کنترل این دسته از ابزارها طراحی کنند و به نظر می‌رسد که ام‌آی‌تی توانسته است تا گزینه‌ای ایده‌آل را برای این کار طراحی کند.

engadget

این سیستم شامل یک سری برچسب هوشمند است که به‌ظاهر شبیه به خال‌کوبی چند فلش بر روی دست کاربر به نظر می‌رسند ولی در عمل کاربری آن‌ها بسیار فراتر از زیبایی خواهد بود.

این سیستم به نحوی طراحی شده است که می‌توان از آن به شکل دکمه و یا سیستم کنترل حرکتی دستی استفاده کرد و با کشیدن دست بر روی این برچسب‌ها در جهت خاصی می‌توان خروجی منحصربه‌فردی را در دستگاه مقصد دریافت کرد.

در حال حاضر این سیستم در آزمایش‌های خود توانسته است تا برای کنترل کامپیوترها و دستگاه‌های همراه به کار گرفته شود و در آینده بدون شک کاربری‌های بیش‌تری در انتظار آن خواهد بود.